Учнівське самоврядування
- Головна сторінка
- Візитка школи
- Історія школи
- Адміністрація школи
- Педагогічний колектив
- Нормативно- правова база
- Розклад уроків та дзвінків
- Вакансії
- ЗНО/ДПА
- Учнівська сторінка
- Поради батькам
- Наші досягнення
- Робота з обдарованими
- Шкільна бібліотека
- Учнівське самоврядування
- Протидія булінгу
- ЗНО - 2021
- НМТ (ЗНО-2022)
- Безпека життєдіяльності
- Замовлення підручників
пʼятниця, 7 травня 2021 р.
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЄКТ«МІШЕЧОК» 2021
Міністерством освіти і науки України, Українським державним центром позашкільної освіти, громадською організацією «Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World», за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Національного еколого-натуралістичного центру та за підтримки генерального партнера проєкту – компанії PepsiCo Україна з 6 квітня до 12 травня 2021 року реалізується щорічний Всеукраїнський проєкт «Мішечок». У 2020 році учасники проєкту разом пошили 18 441 мішечків, якими й дотепер користуються в повсякденному житті.
Метою проєкту є виховання дбайливого ставлення громадян до довкілля та розвиток екологічного волонтерського руху в Україні. Кілька годин чи навіть хвилин використання пакетів завершуються сотнею років на звалищі. За даними Zero Waste Europe, середній час використання одного пластикового пакета - 25 хвилин, а розкладається він від 100 до 500 років залежно від типу. Українці використовують близько 500 пакетів за рік. Всі вони спочивають на звалищах, самотньо блукають вулицями України, потрапляють до організму тварин або в питну воду.
Флоринський заклад загальної середньої освіти є територіальним просвітницьким екологічним центром: працює шкільне лісництво, екологічна агітбригада, агітколектив за здоровий спосіб життя, учні ведуть фенологічні спостереження у дендропарку, на пришкільних ділянках, вони зайняті у багатьох соціальних екологічних проєктах, конкурсах, екологічних іграх. Учасники освітнього проєкту ставлять за мету популяризацію екологічного способу життя серед населення села, територіальної громади. Тому й проєкт «Мішечок» викликав інтерес серед учнів, вчителів та батьків, які долучилися до пошиття екомішечків. Діти обрали їх для зберігання змінного взуття в школі. Адже цей атрибут виглядає не лише стильно, але й естетично, зберігає взуття від пошкодження, утримує шкідливі запахи.
Шкільна громада поступово долучалася до реалізації даного проєкту. Оголошення були зроблені на сайті школи, в робочих групах вчителів, батьків, класних групах соціальних мереж Фейсбук, Вайбер та Інстаграм. У кожному класі учасники визначалися, яким чином, колективно чи індивідуально, будуть шити мішечки, як оздоблювати. Обирали навіть стильні кольори, щоб речі виглядали привабливими. Після пошиття екомішечків для змінного взуття, діти відмітили необхідність використання таких торбинок в побуті при купівлі продуктів, для зберігання сипучих продуктів. Батьки згадували свої родини, коли бабусі зберігали насіння у таких мішечках, сушили його. Сьогодні таким приблизно способом вирощуються гриби. Значить це було корисно ще сотні років тому! То чому ж зараз не повернутися до таких засобів чи речей у побуті? Для чого влаштовувати собі і своїм нащадкам «поліетиленове життя»? Давайте будемо повертатися до нешкідливих, а корисних гаджетів, які забезпечуватимуть нам сприятливі екологічні умови життя!
Долучайтеся, як і ми, до проєкту «Мішечок»!
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар